Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Lektor-Schlink Bernhard

Odkrywamy sekrety Hanny

Do filmu Lektor podejścia robiłam dwa. Widziałam w nim tylko dewiację. Stara baba, konduktorka Hanna sprowadza na manowce młokosa. I tym sposobem nie obejrzałam filmu do końca, chociaż Kate Winslet bardzo lubię.

 Kiedy zobaczyłam Lektora na półce bibliotecznej nie mogłam się jednak oprzeć. I byłam w lekkim szoku, kiedy doczytałam do końca i dowiedziałam się o co tu naprawdę chodzi.

I co? Bardzo ciekawe zakończenia. Książka tajemnicza, intrygująca.

 Można się długo, długo spierać nad tym, czy powinno się kochaną osobę ratować wbrew jej woli. Biorąc pod uwagę wiele aspektów, a chociażby to, że człowiek może przedkładać godność nad śmierć, odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna.

 

Z okładki:

Piętnastolatek nawiązuje romans ze starszą od siebie kobietą, konduktorką tramwajową - Hanną. Chłopak zaczyna bywać w jej domu i częścią ich miłosnego rytuału staje się wspólne czytanie książek - on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie znosi samotność. Niespodziewanie rozstają się na kilka lat, by ponownie spotkać się na sali sądowej. W trakcie procesu poznajemy mroczną przeszłość Hanny.

wtorek, 02 października 2012, jolad6

Polecane wpisy