Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Kupiecka baronowa- Ines Thorn

Rok 1791, Frankfurt

Kupiecka baronowa to część trzecia trylogii I.Thorn, po której zbyt wiele sobie obiecywałam. Ta powieść zdecydowanie odstaje od części pierwszej, na minus oczywiście.

Główna bohaterka Theda to żona Theodora Geisenheimera, potomka Bertrama. Samego Theodora już nie poznajemy, ponieważ zmarł, poznajemy go jedynie ze wspomnień żony i dzieci.

O ile w drugiej części (Córka drukarza) bohaterki namiętnie poszukiwały miłości, o tyle w tej trzeciej części główna bohaterka, Theda wzbrania się przed miłością. Jej jedynym celem jest utrzymać dobrze prosperujący dom kupiecki. A poza tym ma troje dzieci, które nieźle dają jej popalić. Cieszę się, że jednak w ostatecznym rozrachunku Theda nie zawiodła się na swoich dzieciach, bo tak to się na początku zapowiadało.

Generalnie książka nie jest dla mnie nadzwyczajna- dziś przeczytasz, jutro zapomnisz. Czytadełko.

 

Z okładki:

III tom sagi o wielopokoleniowej frankfurckiej rodzinie kupieckiej. Jest rok 1792. Francuskie oddziały rewolucjonistów stoją pod bramami Frankfurtu. Z powodu niedawnej śmierci męża, Theda Geisenheimer musi stanąć na czele rodzinnego domu kupieckiego i zadbać o dorastające dzieci: Jago, lekkomyślnego poetę; zaślepionego ideami rewolucji Stefana i Friederike, która przeżywa swoją pierwszą miłość. Przedsiębiorcza, zaradna i twardo stąpająca po ziemi Theda nie pozwala sobie na chwile słabości. Jednak pojawienie się w jej życiu Eckeharda von Hohensteina rozpaliło w niej płomień dawnej miłości. Czy jej złamane niegdyś serce będzie potrafiło na nowo pokochać?

wtorek, 23 października 2012, jolad6

Polecane wpisy