Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Córka drukarza- Ines Thorn

Rok 1621, Frankfurt

Głupstwo i błazenada- na bis 

To druga książka trylogii Ines Thorn. W pierwszej części trylogii poznajemy losy Gutty i Bertrama Gesenheimera. W drugiej części trylogii syn Gutty i Bertrama umiera. Zgromadził fortunę, a jego synowie to Andreas- mąż Reike i Arbo- mąż Lilii. Są głównymi spadkobiercami fortuny, ale pod pewnymi warunkami. Więcej nie napiszę, aby nie odebrać przyjemności z czytania.

 Jest to powieść ciekawie skonstruowana. Czyta się tak, jakby oglądało się sceny filmu. Poszczególne historie czterech kobiet przeplatają się ze sobą jak przeplatają się kadry w filmie.

Temat przewodni tej powieści to oczywiście miłość!. Kobiety nie znają umiaru. Ciągle miłości im trzeba, miłość stawiają ponad wszystko, dla miłości gotowe poświęcić wszystko.

Marga- ona sama nie podejrzewa, jaki w niej tkwi potencjał. Pomimo zdrad męża, ciągle wierzy, że ten łobuz i ochlaptus to jej jedyna miłość i innej już nie znajdzie. Jest w stanie temu draniowi przebaczyć wiele.

Lila- żona idealna, a jednak skrywa tajemnicę przed ukochanym mężem Arbo. Dla miłości gotowa na kłamstwa i oszustwa. Ale czy możemy ją za to ganić?

Judith- nazwałabym ją naiwną wdówką. Wciąż poszukująca i wierząca w miłość. Bardzo pragnie być kochaną, ale przy tym klapki ma na oczach i brak jej trzeźwego spojrzenia na świat.

A Reike?

Reike to czarna owca w tej książce. On też kochała, ale … perspektywę bogactwa.

  Książka trzyma do końca w napięciu. Niemal do ostatnich stron nie wiemy jak potoczą się losy kobiet. Powieść ma bardzo optymistyczne zakończenie- dobro, miłosierdzie i miłość zwycięża, a złego bierze licho.

 

Trylogia składa się z: 

Część 1 - Córka kupca

Część 2-  Córka drukarza

Część 3-  Kupiecka baronowa

 

 

Z okładki:

W roku 1622 cień wojny trzydziestoletniej pada na życie rodziny Gerona Geisenheimera - mężczyźni idą do walki. Zdana tylko na siebie, Marga Mahlich obawia się, czy utrzyma swoją lipską drukarnię. W końcu przychodzi jej do głowy pewien pomysł, który ratuje warsztat przed zagrażającą plajtą. Tymczasem we Frankfurcie Lila rozpaczliwie walczy o to, by nie wyszła na jaw niebezpieczna tajemnica z przeszłości, która może zrujnować jej życie. Czy intrygantce Rieke, jej szwagierce, uda się poróżnić Lilę z ukochanym mężem?
poniedziałek, 22 października 2012, jolad6

Polecane wpisy