Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Spadkobierczyni Medicusa- Noah Gordon

Roberta leczy, Roberta kocha

To trzecia, ostatnia część trylogii o rodzie Cole’ów. I sobie przeskoczyłam o dziewięć wieków w całkiem inny świat. Główna bohaterka Roberta Cole, spadkobierczyni wielkiego Medicusa także odkrywa w sobie dar wyczuwania, kiedy uchodzi z człowieka życie, także podąża po wielu perypetiach za swym powołaniem.

 Ale, ale niestety część trzecia nie dorównuje poziomowi części pierwszej. Stany Zjednoczone, wiek XX, bohaterka Roberta Cole- to już nie to miejsce, nie ten czas i nie ta akcja.

Czytamy bez uniesień, żegnamy się z książką bez wzruszeń. Zbyt codzienna, szara, czytadło. Jednym słowem książka zaliczona, ale też nie czytając jej, wiele bym nie straciła.

 

Z okładki:

 Wielu potomków Roberta J. Cole’a było lekarzami, niektórzy zaś odznaczali się niezwykłym szóstym zmysłem, zwanym w rodzinie Darem, pozwalającym przeczuwać, czy pacjent wyzdrowieje. W XX wieku Dar odziedziczyła Roberta Cole, która sprawiła zawód ukochanemu ojcu, gdy wybrała studia prawnicze, nie medyczne. Powołanie okazało się jednak silniejsze. Roberta poddała się w końcu przeznaczeniu, kontynuując tradycję długiej linii przodków.

środa, 05 września 2012, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
1vipek
2012/09/05 18:45:12
I nie ma co linczować bo to prawda.Często trylogie maja to do siebie, że w ostatnim tomie czujemy niedosyt.
Ja obecnie tak mam czytając naszą rodzimą sagę Małgorzaty Gutowskierj-Adamczyk "Cukiernia pod amorem".Dosłownie trawię drugi tom,przeczytam trzeci ale nie wzniosła mnie na wyżyny.A nazwano ją bestselerem.....
-
Gość: enia66, *.dynamic.chello.pl
2012/09/07 21:47:45
Przeczytałam kochana wszystkie trzy i rzeczywiście dla mnie też trzecia była najsłabsza, ale ogólnie wspominam je dobrze :) Pozdrawiam
-
lawendowa31
2012/09/15 22:18:26
Czytałam wszystkie trzy części. Pierwszą byłam zachwycona (dla mnie najlepsza:)) Pozdrawiam:)
-
Gość: misha, *.torun.mm.pl
2012/09/28 13:42:11
Hm, nie słyszałam o tym autorze, ale z tego co piszesz - może to i lepiej? Ja też uwielbiam czytać książki. :) Ktoś polecił mi stronę Finta, na której można wymieniać się książkami: www.finta.pl/ref/misha Osobiście zdobyłam tam kilka tytułów, których poszukiwałam już bardzo długo. Polecam, może Ci się spodoba. :)