Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Heretycka królowa- Moran Michelle

Rządy w czasach starożytnego Egiptu

W rolach głównych:

Nefertari- główna bohaterka, księżniczka, z biegiem czasu młoda królowa, jedna z żon Ramzesa II

Nefertiti- nieżyjąca już ciotka młodej królowej, okrzyknięta heretyczką

Ramzes II- władca Egiptu, młody faraon

Seti- stary faraon, ojciec Ramzesa 

Woserit- siostra starego faraona Setiego, ta dobra

Henuttawa- siostra  starego faraona Setiego, ta zła, intrygantka

Iset – także żona żona Ramzesa, rywalka Nefertari

Nie dość, że przenosimy się do całkiem odległej epoki starożytnego Egiptu to jeszcze z butami wchodzimy do sypialni faraona Ramzesa i jego żony Nefertari.

I nurzamy się, nurzamy się w sieci intryg. Lektura lekuchna, ale że dawno nie gościłam w starożytnym Egipcie, więc przyjemnie było tam pobyć i w tej książce się zanurzyć.

Wojownicza księżniczka - ja taki nadałbym tytuł tej książce, ale to byłoby zbyt oczywiste. Bo taka właśnie była młoda Nefertari. Heretyczką była nie nasza bohaterka, ale ciotka bohaterki tej książki. Ciotka, Nefertiti była tą wyklętą, od której wszystko się zaczęło...

 Zdziwiłam się czytając posłowie. Te wydarzenia, które uważałam za wytwór wyobraźni autora okazały się mieć miejsce faktycznie w przeszłości.

Nefertari:

 Ramzes II:

źródło: wikipedia.pl

 

Z okładki:

Moja miłość jest wyjątkowa i nikt jej nie przyćmi... Odchodząc skradła mi serce".
- dedykacja Ramzesa ze ściany grobowca, w którym spoczęło ciało Nefertari.
 
Fascynująca historia niezwykłego uczucia w magicznym klimacie starożytnego Egiptu.

Starożytny Egipt: pożar zniszczył pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVIII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona.
Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, jej ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Ale nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?
Heretycka królowa, książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatyzmu życia na dworze królewskim to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.

czwartek, 23 sierpnia 2012, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: enia66, *.dynamic.chello.pl
2012/08/23 20:59:48
W starożytnym Egipcie jeszcze mnie nie było :) ale kochana podążając za Tobą będę ... może nie w najbliższym czasie ale będę :) BUZIAKI
-
jolad6
2012/08/24 09:52:23
Do Egiptu sie nie wybieraj, to nie jest twoja bajka haha. A tak poważnie, ta ksiązka jest na tyyle lekka, że nie poleciłabym jej jako "musowo" do przeczytania