Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Dom cudzych marzeń- Gregory Phillippa

Phillippa Gregory w nowej odsłonie

To nie jest kolejna książka historyczna, ale akcja toczy się tu i teraz, dotykająca problemów współczesnych małżeństw.

 Zaskoczyło mnie to, jak dobrze P.Gregory,  guru, specjalistka od książek historycznych poradziła sobie w przedstawieniu współczesnej rzeczywistości.

Książkę tę gorąco polecam. Trudno się od niej oderwać, się dzieje. Od pierwszych stron daje się wyczuć, że małżeństwo Ruth zmierza ku katastrofie. Ona zbyt uległa, miękka, a mąż maminsynek. Chce mieć dziecko, ale nie dorósł do tego, aby zostać ojcem. Ale ten rąbek fabuły to tylko wierzchołek góry lodowej haha. Cieszyło mnie, że Ruth znajdowała co rusz jakieś wyjście z sytuacji zdawałoby się bez wyjścia. Jej spokój, chęć pójścia na kompromis i chęć ratowania małżeństwa bardzo mnie wzruszyła.

 Byłam zaskoczona zakończeniem tej książki, co zresztą mnie ucieszyło. Znów mnie P.Gregory totalnie zaskoczyła, dlatego ta książka tak mi się spodobała. Taką P.Gregory uwielbiam- zaskakującą.

 Panuje teraz taka moda, że zamiast kwiatów daruje się młodej parze winka, maskotki czy książki. Moim zdaniem „Dom cudzych marzeń” to prezent -książka idealna dla młodego małżeństwa. Nie chodzi o to, by za sprawą książki młoda para uprzedziła się do teściów (co to to nie, sama kiedyś będę teściową haha), ale chodzi o to, że ta książka przyczynić się może do zbudowania zdrowych relacji między małżonkami opartych na partnerstwie i przyczynić się może do zbudowania zdrowych relacji między młodym małżeństwem, a teściami opartych na szacunku i wyrozumiałości.

 

 

Mój prywatny skorygowany ranking dotychczas przeczytanych książek P.Gregory:  

Z okładki:

 Ruth, poślubiając ukochanego syna Elizabeth, mąci spokój panujący w tej wzorcowej rodzinie. Synowa nie spełnia oczekiwań teściowej. Konflikty i niedomówienia narastają. Pod płaszczykiem wygodnych konwenansów współczesnej Anglii rozgrywają się prawdziwe ludzkie dramaty. Wyobcowanie, oszustwo oraz zdrada wypełniają przestrzeń między dwiema kobietami i ich światami. Ruth, próbując zdefiniować swoją tożsamość, odkrywa niepokojące pragnienia i obawy...

wtorek, 07 sierpnia 2012, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: enia66, *.dynamic.chello.pl
2012/08/18 12:18:18
Kiedy ja ten post przegapiłam ??? Jolu tempo narzuciłaś nieziemskie :) Nie nadąrzam za Tobą .... :) Nawet nie miałam pojęcia, że ta autorka pisze o wspólczesności ; a to mi niespodziankę sprawiłaś ... cmok :*
-
jolad6
2012/08/21 17:17:17
Ja też byłam zdziwiona kiedy te ksiązke wzięłam do ręki. Posta przegapiłaś bo próbujesz nadążyć za mnną z czytaniem, czyż nie tak?
-
Gość: enia66, *.dynamic.chello.pl
2012/08/22 16:28:46
Tak, tak zziajana już ledwo zipię, a Ty znów coś przeczytałaś nowego UFF.... :)