Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Klejnot wschodu. Pamiętnik -Maureen Lindley

Z wyboru japoński szpieg

Klejnot Wschodu  to pseudonim  Yoshiko Kawashima – postaci autentycznie żyjącej w latach 1907-1948.

  Yoshiko z urodzenia Chinka, mandżurska księżniczka, krewna ostatniego cesarza Vhin.  Z wyboru japoński szpieg.

 Bezwzględna, ale bezwzględności nauczyło ją życie. Już w dzieciństwie oddana prze swoich rodziców do innej rodziny. Pierwsza miłość przyniosła jej tylko ból, a utraciła dziewictwo  z przybranym dziadkiem, starcem. Twardą ręką wychowywała ją przybrana matka- wszystko to miało wpływ na to kim Yoshiko się stała- wyrachowaną i twardą. Poza tym wpadła w sidła luksusu  i kultu piękna. Takimi faktami nakarmimy się czytając książkę. Książka ukazuje burzliwe i tragiczne losy Yosiko.

 Biografia Yoshiko Kawashima pod linkiem Wikipedii potwierdza, że życie Yosiko było AUTENTYCZNIE dość skomplikowane. Żyła krótko, burzliwie, a skończyła marnie, rozstrzelana w Chinach za szpiegostwo na rzecz Japonii, która się delikatnie mówiąc na nią wypięła.

 

źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Yoshiko_Kawashima

 

Z okładki:

Urzekająco zmysłowa, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o burzliwych losach Yoshiko Kawashimy, chińskiej księżniczki, zwanej też Klejnotem Wschodu - kobiety na tyle odważnej, upartej i ciekawej świata, by wyjść poza ramy obyczajów własnej epoki, uczynić swe życie ekscytującą przygodą i zostać... bezlitosnym japońskim szpiegiem. A wszystko w egzotycznej scenerii Chin, Japonii i Mongolii pierwszej połowy XX wieku.

Pekin, rok 1914. Ośmioletnia Klejnot Wschodu, córka ostatniej konkubiny księcia Su, zerkając zza rzeźbionego parawanu podgląda ojca, który kocha się z młodą służącą o obandażowanych stopach. To początek burzliwej historii Klejnotu Wschodu.

Dziewczyna zostaje wykluczona ze swej chińskiej rodziny i odesłana do dalekich krewnych w Tokio, gdzie dorasta pod japońskim imieniem Yoshiko Kawashima. To właśnie w Japonii rozwija się w niej odwaga, utrwala rozbudzona ciekawość świata, rodzi fascynacja nowoczesnością i swobodą seksualną. W wieku 19 lat Yoshiko zostaje żoną mongolskiego księcia, ale jest już wystarczająco silna, by nie podporządkować się nikomu - na pewno nie mężczyźnie. Ucieka z ponurej, mroźnej Mongolii do Tokio, gdzie oddaje się przypadkowym zmysłowym przygodom, wykorzystując swą seksualność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Potem trafia do oszałamiającego rytmem życia Szanghaju, by nasycić wreszcie głód nowych doznań jako szpieg pracujący dla Japończyków.

Klejnot Wschodu to barwna opowieść o odkrywaniu samego siebie i sile erotycznego uroku, opowieść o buncie kobiety przeciw zasadom społecznym ograniczającym jej wolność, o walce o to, by przynależeć - do kraju, który najwyraźniej nie chce przygarnąć, oraz do innego człowieka, z którym można dzielić życie.

środa, 18 lipca 2012, jolad6

Polecane wpisy