Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

SALON KITTY- P.NORDEN

II woja światowa z perspektywy burdelu

Ta książka gwarantuje miłe spędzenie czasu w burdelu z inteligentną burdelmamą Kitty i jej podopiecznymi. 

A klientela? Ach cóż to była za klientela!

 

Myślę, że wszyscy panowie (panie również!) lubiący literaturę wojenną przy tej książce będą się dobrze bawić. Na co dzień nie przychodzi nam do głowy, że wojna toczyła się nie tylko na froncie, ale i w burdelach.

 Dopowiem tylko jedno magiczne słowo” podsłuchy”, bo kto ma wiedzę ten ma władzę! Na szczęście naziści z tą wiedzą daleko nie zaszli.

 

Humor to niewątpliwy atut tej książki. Poza tym, że czytelnik dobrze się bawi, to jeszcze ma możliwość zaznajomienia się wielką polityką w czasie II wojny światowej. Bardzo ciekawie przedstawione układy, alianse, korzyści wynikające z wybuchu wojny dla niektórych państw europejskich. Włochy, Hiszpania, Rumunia itd., a każde chcące coś uszczknąć dla siebie.

 

Dla czytelników lubiących drążyć temat:

-Salon Kitty istniał naprawdę

- powstał film o tym samym tytule czyli Salon Kitty

 Niemcy, II wojna światowa. Kitty prowadzi burdel dla nazistowskich notabli. Jednak jej salon to nie tylko przybytek rozkoszy, pełni on też dodatkową funkcję. Każdy pokój wyposażony został w urządzenia podsłuchowe, dzięki którym SS ma możliwość inwigilacji oficerów Wermachtu i innych prominentnych figur z kręgu władz państwowych. Dodatkowo w salonie przeprowadzane są seksualne eksperymenty, zmierzające do wykreowania rasy nadludzi.

 

Z okładki:

Książka odkrywa jeden z najosobliwszych rozdziałów historii trzeciej Rzeszy - narodziny i funkcjonowanie politycznego domu publicznego, obsadzonego przez zaufane agentki Służby Bezpieczeństwa i wyposażonego w 120 urządzeń podsłuchowych. Do dziś w Berlinie wschodnim spoczywa 25 000 woskowych płyt wypełnionych nagraniami podsłuchanych wówczas rozmów.

środa, 30 maja 2012, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: enia66, *.dynamic.chello.pl
2012/05/31 21:01:12
No takie książki to ja lubię :) I chcę i muszę przeczytać tę knigę :)
Pozdrawiam serdecznie
-
jolad6
2012/06/04 17:54:24
Ja się przy niej dobrze bawiłam