Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Orły Imperium, Podbój- Simon Scarrow

Rzymianie pragną ucywilizować Brytów?

„Nie ulegało wątpliwości, że Brytowie są barbarzyńcami. Wystarczyło spojrzeć na brak miast budowanych wedle planów, utwardzanych dróg czy różnorodności plonów w tutejszych gospodarstwach, by pojąć, jak marny muszą wieść żywot”.

Więc Rzymianie ponieśli cywilizację Brytom tzn. nowoczesne sposoby walki, nowoczesną broń, spiski i intrygi.

 Pięknie zaprojektowana okładka, wytłaczane litery, dołączony czytelny wykres ze strukturą armii rzymskiej w roku 43 oraz krwawe bitwy na terytorium Brytów.

Szkoda tylko, że przez przypadek rozpoczęłam moją przygodę z Orłami Imperium S.Scarrowa od tomu drugiego. Ale czy to ma znaczenie? W tym momencie trudno stwierdzić.

Generalnie  za trillerami nie przepadam. Ta książka została zakwalifikowana to trillera militarystycznego i całkiem, całkiem przypadła mi do gustu. Może nie jest to książka bardzo wstrząsająca czytelnikiem, niemniej przyjemnie się czytało.

Wzruszająca jest szorstka przyjaźń pomiędzy doświadczonym, z pozoru gruboskórnym centurionem Macro, a wrażliwym, niedoświadczonym, ale za to odważnym  optionem Katonem. Macro pomimo wielu lat służby nie zobojętniał na troski swoich podwładnych. Wręcz przeciwnie, lata służby i obserwacji legionistów sprawiły, że dobrze ocenia stan psychiczny swoich podwładnych i potrafi im pomóc,  chociaż nawet oni nie zdają sobie z tego sprawy.  Macro nie cacka się z Katonem, a mimo wszystko Katon go uwielbia.

 Katon ma w sobie cos z dziecka, łaknie przyjaźni i i miłości. Oczytany, poszukuje prawdy, ma swoje przemyślenia na temat stanu rzeczy, z którymi nie za bardzo ma się z kim podzielić. Nie potrafi otworzyć się przed Macro. Ta przyjaźń ewoluje . Obaj legioniści stanowią słodką mieszankę

 Z okładki:

Jest rok 43 p.n.e. Centurion Lucjusz Korneliusz Macro po raz pierwszy pojawia się w Brytanii. Ma złe przeczucia. Wie że czeka go bodaj najcięższa kampania w życiu. Jednak rzeczywistość okazuje się bardziej niebezpieczna niż przewidywał. Mimo wielu doświadczeń okazuje się nieprzygotowany na zaciętą brutalność brytyjskich wojowników. W serii krwawych potyczek niedobitki Rzymian z II Legionu. w tym Macro i Katon, muszą pokonać wroga, zanim ten odzyska siły i poważnie zagrozi władaniu Imperium w Brytanii. Jednakże Brytowie nie stanowią jedynego zagrożenia, jakiemu muszą stawić czoło waleczni Rzymianie. Okazuje się, że znacznie bardziej bezwględny nieprzyjaciel spiskuje przeciwko nim. Kiedy chwalebne zwyciestwo wojsk Klaudiusza obraca się w porażkę, obaj legioniści wiedzą, że nie mają czasu do stracenia.

 

wtorek, 17 kwietnia 2012, jolad6

Polecane wpisy