Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

LEGIONISTKA- SUSAN TRAVERS

Order Legii Honorowej na kobiecej piersi wygląda bardziej…

 

Panna z bogatego domu- to fakt

panna obyta w wielkim świecie - to fakt,

ale to także:

panna umiejąca dostosować się do każdych warunków,

panna uparcie dążąca do celu.

 

A „przy okazji” … na jej piersi umieszczono order Legii Honorowej.

    

To po prostu La Miss, Miss Travers, panna z bogatego angielskiego domu, kobieta służąca w Legii Cudzoziemskiej. Jakie to proste, nieskomplikowane, niewykluczające się- haha. Miss Travers to kobieta umiejąca osiągać założone cele i spełniać swoje marzenia.

Marzył jej się u boku silny, stanowczy mężczyzna- cel osiągnięty.

Marzyło jej się stanowisko kierowcy w wojsku- cel osiągnięty.

Marzyło jej się wstąpienie do Legii Cudzoziemskiej- cel osiągnięty.

Marzyła jej się wielka przygoda- cel osiągnięty.

La Miss to dla kobiet wzór do naśladowania, no może nie we wszystkim. Nie akceptuję szukania sobie kochanków wśród cudzych mężów.

Czego nie zazdroszczę Miss Travers? Braku wody na pustyni, niesamowitego upału, zdezelowanego samochodu, który miała pod opieką oraz pól minowych, przez które musiała przejechać.

Czego troszeczkę zazdroszczę Miss Travers? U boku kochanka generała mogła zamieszkać  w wilii (nie zazdroszczę kochanka, ale wilii- haha), mieć służącego i jadać wyszukane potrawy, kupować antyki na wschodnich bazarach.  Zazdroszczę jej odwagi i uporu w dążeniu do celu.

     I naprawdę Mickiewicz nigdy nie napisałby o niej „puchu marny”.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z okładki:

 Losy jedynej kobiety, która służyła w Legii Cudzoziemskiej, awansując do stopnia oficerskiego. Angielka Susan Travers spędziła dzieciństwo w luksusie. Potem przeżyła młodzieńczy bunt przeciw ustalonemu porządkowi społecznemu. Po wybuchu II wojny światowej postanowiła wstąpić do oddziałów Wolnych Francuzów. Wzięła udział m.in.w kampanii w Afryce. Uczestniczyła w słynnym przedarciu się z Bir Hakeim, dokonując dzielnych i bohaterskich czynów, za które otrzymała najwyższe odznaczenia i medale. Po wojnie pozostała w żołnierskich szeregach

piątek, 20 maja 2011, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
toska1982
2011/05/20 14:53:14
Bardzo podziwiam takie kobiety, odważne, stawiające sobie nowe cele i dążące do ich realizacji :)
-
jolad6
2011/05/24 20:28:50
Toska- no to wcale nie jest smieszne-haha. Podziwiasz ty, podziwiam ja i co ? na podziwie się kończy a Legia na nas czeka-haha pozdrawiam