Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

PODPISANO:MATA HARI- YANNICK MURPHY

Pełna erotyzmu i bólu matczynego

Bardzo ciekawa kompozycja to niewątpliwy atut tej książki. Książka podzielona na króciutkie rozdziały o zaskakujących tytułach „nie dla idiotów”.

 Mata Hari przebywa w więzieniu, oczekuje na wyrok, a oparcie w tych ostatnich godzinach ma w zakonnicy. I to jej opowiada o swoim życiu u boku męża-tyrana, o swojej rodzicielskiej miłości i o swoich kochankach. Nie znajdziemy w tej książce wątków szpiegowskich. Szczerze powiedziawszy na nie liczyłam. Jednak absolutnie nie żałuję, że przeczytałam tę książkę.

Książka przepełniona erotyzmem. Odniosłam wrażenie, że tylko kobieta może tak pięknym językiem pisać o miłości fizycznej.  Dla panów wzór do naśladowania.

Mata Hari w tej książce to nie niebezpieczny i przebiegły szpieg, ale przede wszystkim kobieta uwielbiana przez wielu mężczyzn, jednak przez swojego męża zdradzana i poniżana. To kobieta mająca świadomość piękna swojego ciała, umiejąca dawać siebie.

źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Mata_Hari

 

Mata Hari to nade wszystko matka okrutnie cierpiąca po śmierci syna i odebraniu córki . Kobieta, której jedynym celem w życiu było odzyskanie córki.

Ta książka ma klimat

wtorek, 16 listopada 2010, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/18 03:31:28
dopisuje do listy, trzeba bedzie popracowac tez nad postanowieniami noworocznymi- co najpierw przeczytac :)
-
jolad6
2010/11/18 21:07:12
A ja nigdy nie robię postanowień, chyba przez całkowity brak silnej woli- pozdrawiam ciepło
-
2010/11/19 00:24:32
tak, jak ja bym silna wole miala, ale poludzic sie mozna :)
-
Gość: Toyoko, *.dynamic.chello.pl
2013/03/29 18:32:30
Mam pytanie. Czy w książce tej Mata Hari nie jest opisana jako szpieg? Nie ma tam nic o jej szpiegowskiej działalności?