Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

CZERWONY BYK- MIROSŁAW BUJKO

Uwaga,uwaga amerykański samolot superforteca B29 w ręku Rosjan

W 1944 roku amerykański samolot superforteca B29 ze względu na awarię ląduje na terytorium ZSRR. Rosjanie postanawiają skopiować tę superfortecę. A ma tego dokonać konstruktor Tumiłow, nie czyni tego jednak z własnej i nie przymuszonej woli.

Książka przeładowana danymi technicznymi, które mnie laikowi trudno zweryfikować. Ale okazuje się, że egzemplarz tej książki miał przede mną czytelnik znający się na rzeczy. Takie przynajmniej odniosłam wrażenie. Świadczą o tym poprawki naniesione długopisem.

W tej książce jest  w zasadzie wszystko to co zawiera film sensacyjny kręcony dla pieniędzy- czyli agenci, romanse, dość mocne  wątki erotyczne (no te to mi akurat nie przeszkadzały). Dało się przewidzieć, że kapitan Darell znajdzie w Rosji miłość swego życia. I oczywiście Rosjanie to ci źli, a Amerykanie to ci dobrzy. I oczywiście dobro zwycięża. A największy nacisk autor położył na psychologię. Każdy, no może prawie każdy  bohater tej książki to doskonały psycholog, potrafiący przewidzieć posunięcia przeciwnika. Oczywiste jest, że każdy z nas śmiertelników kalkuluje, przewiduje-tak jest natura człowieka. Po to mamy mózg. W tej książce to jednak przesada.

Jak dla mnie książka zbyt schematyczna.  Więc dlaczego  przeczytałam ją do końca? 480 stron to nie mało. Ach, wiem- pragnę, pożądam tematyki wojennej. Poszukuję i nie zawsze znajduję.

poniedziałek, 15 listopada 2010, jolad6

Polecane wpisy