Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

JAN PAWEŁ II „BĘDĘ SZEDŁ NAPRZÓD”- PAWEŁ ZUCHNIEWICZ

 Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

 

Co się można spodziewać po panu Zuchniewiczu? po prostu dobrej książki. Już pierwsze zdania, już pierwsza strona utwierdza nas w przekonaniu, że będzie arcyciekawie.

„To marzenie nosiła w sobie od wielu miesięcy. Spotkać się z Papieżem, wręczyć mu kamyk z najwyżeszej góry świata. Czy to zbieg okoliczności, że w dniu kiedy weszła na najwyższy ziemski szczyt, zebrani w Kaplicy Sykstyńskiej purpuraci wskazali na polskiego kardynała z Krakowa”

O kim mowa? Oczywiście o Wandzie Rutkiewicz.

Powtórzę to jeszcze raz i proszę wszystkich o zakodowanie w swoich główkach:  o panu Zuchniewiczu można śmiało powidzieć  „ten człowiek ma pomysły na dobre książki”. Chodzi mi tu o oryginalne kompozycje.

Co myślą, jak postrzegają papieża: dziennikarz, siostra zakonna,  nastolatek, którego rodzice się rozwiedli, alpinistka. Każda  z tych osób zwraca uwagę na cos innego, oczekuje czegoś innego od papieża Jana Pawła II. Każda z tych osób ocenia papieża z innej perspektywy. Dla dziennikarza ważne jest, że papież od początku buduje dobre relacje z  dziennikarzami. Dla Wandy Rutkiewicz wybór Karola na papieża oznacza  wspinaczkę, wędrówkę, trud. Zagubiony nastolatek poszukuje w papieżu ojca, którego mu brakuje. Każdy porównuje życie papieża ze swoim życiem, każdy ma inne oczekiwania i nadzieje. I okazuje się, że papież Jan Paweł II potrafił sprostać oczekiwaniom wszystkich.

Nie ma znaczenia, że fikcja miesza się z prawdą. Wręcz przeciwnie, ubogaca to książkę i czyni ją arcyciekawą.

Papież swoim  postępowaniem wskazywał  jak żyć, jak żyć godnie, co jest w życiu naprawdę ważne.

A wszystkie jego rady BEZCENNE.

 

Ps. nie wiem dlaczego przyszło mi to do głowy, ale myślę że ta książka to świetny pomysł na prezent.  I to naprawdę dla każdego: małego i dużego.

wtorek, 08 czerwca 2010, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
najlepszy-katolik
2010/06/17 12:56:06
Szkoda, że Jan Paweł II nie był katolikiem i poszedł do piekła.
-
jolad6
2010/06/17 23:08:01
Skąd zaczerpnałęś takią "fascynującą" prawdę.Mysle, że musisz mieć niezłe układy z Bogiem skoro cię poinformował o decyzji niewpuszczenia Jana Pawła II do nieba.