Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Miłości ich życia- Louis Baldwin

38 związków, miłości, par.  Nie wszystkimi parami byłam zainteresowana. Ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest w tej książce cały zestaw polityków, aktorów, artystów. 

Z wielką przyjemnością przeczytałam o wielce zgranym duecie Maria Skłodowska- Piotr Curie. Drugą nietuzinkową parą opisaną przez L.Baldwina była dla mnie Anna Snitkina i Fiodor Dostojewski. Trzeci bardzo ciekawy związek George Sand i Fryderyk Chopin.

Każdemu z 38 związków autor poświęcił zaledwie kilka stron. Stanowczo za mało. To zaledwie pigułka. I tym samym nie pozostanie na długo w pamięci.

 

  

MARIA SKŁODOWSKA- CURIE, PIOTR CURIE: to była miłość. Ach, miała ta para ogromne szczęście. Robić to co się uwielbia z tym człowiekiem, którego się kocha. Każdy z nas o tym marzy.

     

 

FRYDERYK CHOPIN, GEORGE SAND- czy to była miłość, czy tylko namiętność?

   

Na koniec wydaje mi się, że autor pomylił w niektórych wypadkach miłość z poświęceniem czy lojalnością.

 

poniedziałek, 29 marca 2010, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
clevera
2010/03/30 09:00:35
Czytałam ja bardzo dawno temu, kiedy przechodziłam przez fascynację biografiami i pamiętam, że bardzo podobała mi się. Być może skrótowo potraktowane są te historie, ale wystarczająco zachecajace, by sięgnąć po obszerniejsze opisy.:)
-
2010/03/30 11:24:00
Clevero- książka ta może zachęcać, ale może też zniechęcić. Czytanie wielu biografii i znajdowanie wielu sprzecznych informacji może w końcu zniechęcić- pozdrawiam ciepło chociaż wietrznie