Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

KS. JERZY POPIEŁUSZKO- ks. JAN SOCHOŃ

Jeszcze nie tak dawno emitowane w radio reklamy głosiły mniej więcej taką treść: Polak czyta jedną książkę w roku i wszystko wskazuje na, że będzie to książka o Kapuścińskim.

A ja mam całkiem inną propozycję na tę jedyną książkę dla Polaka. Książkę-pigułkę o księdzu Jerzym Popiełuszce. Powodów jest naprawdę wiele:

-człowiek, którego postępowanie nie budzi żadnych wątpliwości. W swoim życiu kierował się miłością do ojczyzny, do drugiego człowieka, do Boga. Był prosty, przejrzysty, „swój”,

-ksiądz z powołania,

- patriota z którego następne pokolenia powinny brać przykład. Dzięki księdzu Popiełuszce umocniła się tożsamość narodowa Polaków,

- w tym roku 6 czerwca przewidywana jest beatyfikacja księdza Popiełuszki

 Autor książeczki nie idealizuje postaci księdza Popiełuszki i nie ma tu niepotrzebnej egzaltacji.  Ukazuje zarówno księdza słabe strony (nieśmiały, schorowany), jak i jego determinację w krytykowaniu systemu komunistycznego. W tych trudnych dla Polski czasach walczył o prawdę życia, o sprawiedliwość społeczną, godność i poszanowanie człowieka.

Książka warta przeczytania- jesteśmy to winni księdzu Jerzemu. Przecież to nasze pokolenie zbiera owoce jego pracy.

~~~~~~~~

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:

sobota, 20 marca 2010, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
2010/04/09 16:58:08
Fajnie, że zwróciłas uwagę na tę książkę. Ponieważ autora znam z widzenia i z lektur, mam prośbę o poprawkę w tytule notki jego nazwiska.
-
2010/04/09 22:09:10
Bardzo, bardzo ci dziekuję. Faktycznie zrobiłam błąd w nazwisku- już poprawiłam. Serdeczne dzięki za zwrócenie uwagi