Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Bzik prezydencki- Edward Redliński

Tak, tak ten Redliński znany z „Konopielki” .

 W MINI KSIĄŻCE MAKSI HUMORU.

 Kiczowata okładka- i to tyle minusów tej książki. Oczywiście to tylko moja przecież subiektywna ocena.

 Zalety książki- mnóstwo, m.in:.

Nie dające się przewidzieć zakończenie, a to w książce cenię bardzo.

Gra słów, zabawa słowem- to uwielbiam i to również cenię.

 

Wieczór.

Akcja toczy się w sypialni małżeństwa Jakuba i Jadwigi Dąbrowskich. Tylko dwie osoby? Będzie nudno. Nic podobnego.

Plan jest taki:

Pan Jakub, człowiek wykształcony zaplanował sobie, że z żoną Jadwigą spłodzą syna. Po zapłodnieniu Jadwiga wyruszy do Stanów Zjednoczonych urodzić tegoż syna. Ten syn z obywatelstwem amerykańskim będzie miał duże szanse zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych… za lat… około… 40.

Siła argumentów pana Jakuba porażała mnie z każdą przeczytaną stroną. Kiedy czytelnikowi wydaje się, że pomysły pana Jakuba wyczerpały się, okazuje się, że nic bardziej mylnego. Po chwili zastanowienia znów bombarduję swą żonę (i oczywiście czytelnika) szalonymi marzeniami. Marzenia absurdalne, ale nie niemożliwe do spełnienia. Bohaterzy swą perswazją, argumentami przekonali mnie, że wszystko jest możliwe jeśli tylko się chce. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek z życia byłych prezydentów USA  i ich rodzin. Trudno mi w tym momencie zweryfikować prawdziwość tych danych, ale ciekawostki te czynią książkę super ciekawą.

  Pożyczyłam tę książkę koleżance na jeden dzień. Przeczytała w ciągu jednego wieczoru i również wystawiła pozytywną opinię tej lekturze.

 Gwarancja dobrej zabawy i miło spędzonego wieczoru. Tę książkę chciałabym mieć w swej domowej biblioteczce, aby sobie poprawiać nastrój. A przydałoby się co drugi dzień.

niedziela, 13 grudnia 2009, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
agnes_plus
2010/01/21 21:42:52
Do schowka :)
-
Gość: Szena, *.adsl.inetia.pl
2010/11/26 20:53:05
Ja kocham Redlińskiego. Hmm, chyba dlatego, że to mój prawujek D
-
jolad6
2010/11/28 14:43:09
Szena- chociaż to nie mój wuje, ale za tę książkę też go kocham. Ten gość ma ogromne poczucie humoru, a to w ludziach cenię bardzo- pozdrawiam
-
Gość: VFXEUhIAxVBD, *.xdnetworks.net
2014/02/16 22:07:51
33NdVf <a href="gugpaldbayrl.com/>gugpaldbayrl</a>, [url=jdnwsbzlhckc.com/]jdnwsbzlhckc[/url], [link=bwgtoavijcjy.com/]bwgtoavijcjy[/link], dzgpcwhweeqk.com/