Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Motyl na wietrze- Rei Kimura

  

Japońskie portowe miasteczko Shimoda. Lato 1856 roku. Nadchodzi szczególny dzień, przybywają biali ludzie na czarnych okrętach i wśród nich jest  amerykański konsul generalny. W tym dniu zaczyna się także wypełniać przeznaczenie pięknej, małej Okichi (ma zaledwie 15 lat).  

Była tak piękna, że spodobała się pierwszemu amerykańskiemu konsulowi przybyłemu do Japonii. Wbrew swemu sercu, pod naciskiem polityków zostaje konkubiną konsula. Niestety zostaje potępiona przez żyjących w nieświadomości mieszkańców Shineda

Jedni nazwali ją nałożnicą cudzoziemca z nieświadomości. Nie zdawali sobie sprawy jakich strategii użyto, aby wymóc na niej zgodę na zostanie konkubiną. Inni nazwali ją nałożnicą cudzoziemca, aby zagłuszyć swoje wyrzuty sumienia. Nie ochronili jej przed cudzoziemcem i tym samym sami okryli się hańbą.

 Okichi po prawie stu latach stała się bohaterką japońskich negocjacji z cudzoziemcami. Co roku 27  marca odbywa się Festiwal Okichi oraz od 16-18 maja Festiwal Kurofune.

 Choć przeczytałam do końca, książka mnie nie zachwyciła. To coś na pograniczu bajki, baśni, legendy. Wolałabym jednak, aby Rei Kimura porzuciła pisarstwo i zajęła się prawem zgodnie z wykształceniem.

 Podsumuję tę książkę tak: za wiele w niej egzaltacji.

wtorek, 27 października 2009, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
zosik
2009/10/27 11:44:01
Kapitalne podsumowanie :]
-
2009/10/27 16:50:24
Zosiku czyżbyś czytała i podzielasz moje zdanie?. Czy tu o jakąś prowokację mam cię posądzać- haha.
-
clevera
2009/10/27 18:17:11
hehe - krótko i dosadnie, aż muszę przeczytać, bo trochę lubię takie bajki.:))