Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Spotkania z Opatrznością- Lyn Holley Doucet

Kiedy znajdziemy się na zakręcie

Co z nami będzie?

To słowa znanej obecnie piosenki.

Możesz człowieku znaleźć się na zakręcie i…... Ta książka daje coś bardzo cennego: dobrą radę.

 40 opowiadań, 40 przypadków  tragedii ludzkich, 40 osób na zakrętach życiowych. Ale i 40 szczęśliwie rozwiązanych problemów. Zawsze i niezmiennie podoba mi się taka forma. Króciutkie opowiadania, ale zawierające mnóstwo życiowych prawd.

 

 

Człowieku kiedyś znajdziesz się na zakręcie i….

 Człowiek na życiowym zakręcie: zdrada, rozwód. Co mogła uczynić Rebecca po rozpadzie małżeństwa. Mogła obwiniać siebie, przeklinać Boga i byłego męża, ale mogła też docenić i być wdzięcznym Bogu za to co jeszcze posiada: przyjaźń, zdrowie, pracę. Jak myślicie co wybrała Rebecca?

 Człowiek na życiowym zakręcie: anoreksja. Sheri na dnie duszy skrywa żal do ojca. Przed laty obrzucił ją wyzwiskami. Żal jest tak ogromny, że stał się przyczyną anoreksji. Co mogła uczynić Sheri. Popadać coraz głębiej w chorobę i osierocić dwoje dzieci i unieszczęśliwić męża. Ale mogła też odważyć się  i porozmawiać o swoim żalu z ojcem, o tym jak strasznie przed laty zranił ją słowami. Jak myślicie co wybrała Sheri. Sheri wybrała mądrze. Dzięki żarliwej modlitwie odważyła się porozmawiać z ojcem. To była jej droga do uzdrowienia i duchowego i fizycznego.

 Człowiek na życiowym zakręcie: nieszczęśliwy wypadek, utrata zdrowia. Virginia po wielu latach i wielu perypetiach została pielęgniarką. To było jej powołanie. W wyniku nieszczęśliwego wypadku została ranna. I rehabilituje się przez rok. Wypadek przyniósł jej ból, operacje, rehabilitację. Ale przyniósł jej też błogosławieństwa- jak sama  stwierdza. Zrozumiała co to cierpienie i bezradność. Stała się  człowiekiem jeszcze bardziej współczującym i cierpliwym. Virginia mogła wybrać: odejść z zawodu lub dalej dawać siebie drugiemu cierpiącemu człowiekowi. Jak myślicie co wybrała?

 Człowiek na życiowym zakręcie: śmierć dziecka. Phoebe zamordowano córkę tylko dlatego, że dziewczyna znalazła się w nieodpowiednim czasie i nieodpowiednim miejscu. Co Phoebe mogła zrobić. Mogła żądać kary śmierci dla mordercy córki. Mogła pielęgnować swój ból, żal i tylko egzystować. Ale mogła też współczuć rodzicom mordercy i wybrać coś więcej niż egzystencję. Jak myślicie co wybrała? Uchylę rąbka tajemnicy. Virginia wybrała coś więcej niż egzystencję, wybrała życie i rozwój: taniec, śpiew i pomoc drugiemu człowiekowi. Jakie to trudne, a jednak możliwe.

 Jest w tej książce tyle ludzkich zakrętów, że każdy znajdzie tam cząstkę swoich losów. Każdy z nas znalazł się już lub znajdzie się w trudnej sytuacji.

 Człowieku kiedyś znajdziesz się na zakręcie i….

~~~~~~~~~~~~

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:

  

piątek, 19 czerwca 2009, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
clevera
2009/06/19 22:57:50
Może być dobrą książką terapeutyczną.
-
2009/06/20 11:22:27
Clevera- strzał w dziesiatkę!
-
2009/06/27 16:56:13
przyda mi sie taka lektura, jakos nie moge skrecic w zadna strone :)
-
2009/06/28 13:39:24
Artdeco- nie warto sie miotać. Trzeba docenić i cieszyć się tym co nam jeszcze zostało.