Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Polowałam na terrorystów-Anonim

Zdziwienie.

 Na okładce kobieta o nieeuropejskich rysach twarzy w czarczafie, a tytuł "Polowałam na terrorystów". Na jakich terrorystów może polować kobieta, prawdopodobnie muzułmanka-taka właśnie myśl przemknęła mi w głowie. I dlatego sięgnęłam po tę książkę.

Żeby zrozumieć dlaczego wybrała taka drogę życia trzeba sięgnąć do dzieciństwa bohaterki. Żyła w Iraku, w bogatej rodzinie Żydów. Sielanka nie trwała długo. Ojciec został skazany i powieszony za szpiegostwo na rzecz Izraela. Matka uciekła z Iraku z 9 dzieci przez Iran do Izraela. Następnie bohaterka tej książki niepostrzeżenie zostaje wciągnięta w wir polityki. Staje się ekspertem w dziedzinie organizacji terrorystycznych.

Czegoś innego spodziewałam się po tej książce. Naszpikowana mnóstwem nazwisk i nazw organizacji terrorystycznych- i głównie dlatego sobie odpuściłam. A zapowiadała się dość ciekawie.

Przeczytana do 80 strony.

wtorek, 09 czerwca 2009, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: paulina89, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/07/09 22:17:32
Ja również nie dałam rady dokończyć tej książki...
-
jolad6
2010/07/13 21:01:23
Dzięki-uspokoiłaś moje sumienie-hih
-
Gość: ala, 80.54.88.*
2010/11/24 11:05:55
to jest przecież książka faktu, a nie ble, ble, ble.
-
jolad6
2010/11/28 14:47:54
Ala- przejrzałam internet i ta książka jest zakwalifikowana przeróżnie: i do wspomnień i do biografiii i do literatury sensacyjnej i do literatury faktu. Ja raczej zakwalifikowałabym ją do wspomnień, ale to tylko moje subiektywne zdanie i na dodatek dość dawno ją czytałam. Najważniejsze, że była dla mnie nudna, a ja naprawdę tak szybko nie odpuszczam książce- pozdrawiam
-
Gość: Łukasz, *.war-ar6.do.nyk-logistics.tpnet.pl
2011/04/15 08:50:55
A to ciekawe co piszecie, bo ja wczoraj skończyłem czytać tą książkę i oceniam ją bardzo pozytywnie. Chyba nie chodziło o to by zgłębić siatkę terrorystów i dokładnie wiedzieć 'who is who'. Autorkce zależało na tym, by czytelnik dowiedział sie jak amerykańskie służby podchodzą do tematu walki z terrorystami, a ściślej jacy sa nieudolni i jak ich chore ambicje niweczą pracę ludzi oddanych walce z terrorystami.
Jesli ktoś skończył książkę na 80 stronie to faktycznie - nic z tej książki nie wynósł...
-
jolad6
2011/04/15 19:00:54
Łukaszu- no to pięknie! Wjechałeś mi na ambicję-haha. Tak jak pisałam powyżej książka była dla mnie po prostu nudna. Ale jeśli jesteś oburzony moja postawą, to może jeszcze raz po nią sięgnę- no nie wykluczam! ale jeszcze nie dziś. Mnie też podobają siię ksiązki, na których inni czytenicy nie zostawiają suchej nitki i też czasmi nie mogę tego pojąć- dlaczego?. Ale tak to już jest: gusty, guściki. I oczywiście z książką trzeba trafić w swój czas tzn. w odpowiedni moment w życiu- pozdrawaim
-
Gość: ewelka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/03 15:04:15
skończyłam właśnie czytać cała. tak jak ktoś pisał wyżej, książka nie jest do zapamiętywania faktów, nazw i organizacji a pokazuje problem (z resztą wspólny) islam kontra reszta świata

nigdy nie sądziłam że FBI to takie nieporadne stworzenie
-
Gość: G-A, *.as13285.net
2012/04/04 21:08:43
ksiazka BARDZO DOBRA, nie nalezy do 'latwych', mnostwo faktow, danych gdzie mozna sie pogubic ( dlatego trzeba umiec czytac ze zrozumieniem ;) ), polecam jak najbardziej !
-
jolad6
2012/04/09 21:24:06
G-A- I takim sposobem tylko bardziej potwierdziłaś moją ocenę tej książki- haha. Mnóstwo danych, które nie są do ogarnięcia. Czasami natłok informacji może tylko szkodzić. Ale oczywiście zgadzam sie że mogę być ułomna w czytaniu ze zrozumieniem-haha
pozdrawiam
-
Gość: MM, *.nsti.pl
2013/06/18 13:14:29
ja słucham w audiobooku i może jest mi łatwiej, przewija się tyle nazwisk które są dłuuugie lub nie umiemy ich odczytać. Słuchając lepiej się zapamiętuje. POLECAM
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/09/19 22:38:58
Jeżeli ktoś spodziewał się taniej sensacji czy szybkiej akcji to rzeczywiście może się czuć zawiedziony . Książka jest dobra ale nie należy mechanicznie przewracać stron lecz spokojnie i uważnie przeczytać . Wtedy ilość faktów , nazwisk i powiązań stanie się zrozumiała dla tego co autorka chce pokazać . Terroryzm jako zjawisko globalne .
-
Gość: antar, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2015/09/11 14:10:45
Mocno zdziwiły mnie komentarze na temat tej książki. Są powierzchowne i wynikające z niewiedzy. Radzę uważnie przeczytać tę książkę. Na jej stronach ukazany jest precyzyjnie mechanizm powstawania struktur terrorystycznych organizacji islamistycznych; ich celów i misji, sposoby pozyskiwania działaczy, środków finansowych, uzbrojenia, sposobów wnikania w struktury społeczeństw, beztroska polityka państwowych służb bezpieczeństwa i ich wewnętrzna walka o wpływy i fundusze.
Książka ta w aspekcie bieżących wydarzeń związanych z napływem zupełnie niekontrolowanym przez kraje Europy imigrantów z rejonów objętych walką wyznawców islamu.
Komentarze szczególnie jolad6 są na poziomie kabaretowej Mariolki.
Oby nie spełniły się przewidywania autorki tej książki. Radziłbym jednak by przeczytać ją uważnie, gdyż nie o nazwiska tam chodzi ale o mechanizmy działania Islamu Wojującego zagrażającego wszystkim innym wyznaniom i kulturom na całym świecie.
-
Gość: Ivonna, *.ldk.lodz.pl
2016/11/19 17:53:52
Właśnie skończyłam słuchać audiobooka i zaczęłam szukać w internecie informacji na temat tej książki. Miałam nadzieje, że znajdę jakąś wzmiankę o autorce i jej dalszych losach. I trafiłam tutaj, tak jak napisał przedmówca, niektóre komentarze pisane są chyba przez gimnazjalistów...Dorośli powinni zrozumieć powagę i wielkość tej książki, jej bardzo ważne przesłanie. Oczywiście nie zapamiętałam ani jednego nazwiska terrorysty (poza jednym oczywiście) i organizacji. To kopalnia wiedzy, autorka z wielkim narażeniem życia, zdecydowała się ujawnić niektóre fakty, te obnażające strukturę działania organizacji terrorystycznych jak i działania FBI. Wielbicielki romansów nie miały po co sięgać po tę pozycję. Szkoda, bo opisane problemy niestety mogą i nas dotyczyć. Trzeba czerpać wiedzę z tej książki, opisane mechanizmy działania terrorystów, ich sposób myślenia itd, miejmy nadzieję, że to pomoże uchronić świat przed katastrofalnymi skutkami działania tych fanatyków.