Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Wodny diabeł- Judith Merkle Riley

Już pierwsze zdania tej książki wprawiły mnie w dobry nastrój. Niepokorna Małgorzata prowadzi rozmowy z Bogiem. Są to rozmowy tak dowcipne, że nie sposób się przy nich nudzić.

 

  

Trzecia i ostatnia część losów Małgorzaty. Spory  z teściem sir Hubertem, sposób wychowywania córek, rozmowy z Bogiem, psoty córek-wszystko opisane z takim poczuciem humoru, że z wielką przyjemnością czytałam tę książkę.

  Główne wątki tej książki to:

-spór sir Huberta de  Vielersa z augustianinami o kawałek ziemi

-choroba szwagierki Małgorzaty- lady Petronilii

-rodzące się uczucie między Hubertem, a nianią córek Małgorzaty- Lady Agatą.

  Tragedie rodzinne (np. Petronilla próbuje utopić synka Małgorzaty, pogłębiające się szaleństwo Petronilii) przeplatają się z chwilami radości (np. sir Hubert oświadcza się lady Agacie, synek Małgorzaty zostaje uratowany). I wszystko to czyni książkę bardzo ciekawą. 

  Po przeczytaniu drugiej części losów Małgorzaty myślałam, że może być tylko gorzej w sensie ciekawości lektury. Ale się pomyliłam. Trzecia część podobała mi się bardziej niż druga. Byłam mile zaskoczona.

 

 

środa, 22 kwietnia 2009, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
szamanka30
2009/04/22 15:07:12
Jest świetną książką!I dlatego tak żal ,że to już koniec. A drugiej strony lepiej zakończyć, gdy jest się w formie niz ciągnać historię na siłę. Czytałaś "Czarę wyroczni"?
-
2009/04/22 20:20:26
Szamanko oczywiście że czytałam "Czarę wyroczni". Właśnie od tej ksiazki zwróciłam uwagę na tę pisarkę. Czara wyroczni także mi sie podobała. A co do trylogii to faktycznie dość tego dobrego. Nie wydaje mi sie żeby pani Riley coś sensownego mogła jeszcze napisac w sprawie Małgorzaty. Pierwsza część ma w sobie świeżość, humor, ciekawe wątki. Pozostałe dwie cześci juz nie mają tego poziomu niestety.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/06/09 16:13:26
Ja również zaczęłam czyatć książki tej autorki od "czary wyroczni" która zupełnie przez przypadek wpadła w moje ręce. Skończyłam właśnie pierwszą część trylogii. Przeczytałam również kilka książek tej autorki każda zaskakuje mnie wydarzeniami.
-
2009/06/10 09:52:13
Adar- idziesz więc tym samym tropem co ja. Najpierw przypadkiem Czara.., potem długo, długo nic. Następnie trylogia. Dobre książki!