Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Jabłko-Michel Faber

 

     W przedmowie książki znajduje się mnóstwo ochów i achów na temat poprzedniej ksiązki tego autora-Szkarłatnego płatka. Ksiązka Jabłko to zbiór siedmiu opowiadań-niby nie trzeba było przeczytać Szkarłatnego płatka wcześniej. I w sumie nie wiem czy to kontynuacja czy to całkiem inny temat. W każdym razie ksiązka Jabłko nie przypadła mi do gustu. Trudna w odbiorze albo ja miałam zły dzień.

W opowiadaniu  „Clara i Szczur” pan Szczur proponuje  kobiecie pieniądze w zamian za to, by nie obcinała  paznokci, a po wielu dniach prosi ją, aby w trakcie walki szczurów z psami wsadziła mu palec z długim paznokciem w odbyt. Nie dopatrzyłam się jakiegoś głębszego sensu czy ukrytych pragnień w tym opowiadaniu. Taka właśnie jest ta książka

Nie polecam.

poniedziałek, 26 maja 2008, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
2008/05/30 13:32:49
Mnie tez sie Jablko zupelnie nie podobało w przeciwieństwie do Platka ktory uważam za jedną z lepszych książek ostatnich kilku lat
-
2008/05/30 19:11:42
No po tej ksiązce to ja po Płatka napewno szybko nie siegnę.
-
2008/05/31 13:44:01
Dokładnie to samo pomyslałam po lekturze Jabłka, że gdybym wczesniej nie czytala Platka to nie byłoby mocnych zeby mnie zmusic do przeczytania go.