Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Krzyk serca-Bibisz

 

  Hadżar urodziła się w Uzbekistanie w wiosce niedaleko Chiwy. W książce opowiada o swoim życiu pełnym cierpienia. W wieku 8 lat zostaje  zgwałcona na pustyni przez przypadkowych trzech mężczyzn. W wieku 15 lat ponownie zostaje zgwałcona i pobita. Przysięga sobie zemstę, ale na to brakuje jej odwagi. Wpada w coraz większą depresję i podejmuje kilkakrotne próby samobójcze. Znajduje się na oddziale psychiatrycznym. W wieku 17 lat ucieka z wioski gdzie życie kobiet jest uzależnione od mężczyzn. Wyjeżdża do Leningradu. Jest rok 1983. W Leningradzie doznaje nowych upokorzeń.

Jest to opowieść o trudnym życiu w republikach radzieckich, o próbie asymilacji Uzbeków na terenach europejskich Rosji. Jest to opowieść o tym czy zacofany Azjata ma szansę na rozpoczęcie nowego życia w europejskiej części Rosji.

Książka napisana bardzo prostym językiem, bardzo dobrze się czyta. Opowiada o codziennym, szarym życiu, o miejscu kobiety w świecie Azjatów.  

środa, 30 kwietnia 2008, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
2008/05/01 16:34:32
brzmi interesujaco!
-
Gość: krysia, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/04/27 11:07:27
I jest naprawdę bardzo ciekawa i poruszająca. Więc z czystym sumieniem mogę polecić.
-
jolad6
2011/04/29 22:31:44
Krysiu, a może po prostu my jestesmy za miękkie i zbyt łatwo się wzruszamy-haha. Żartuję- oczywiście, że książka poruszająca i warta przeczytani- pozdrawiam