Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Sir Tomasz More odmawia-Hanna Malewska

 

Ponieważ lubię tematy historyczne, a zapowiedź na okładce była wielce obiecująca, zachęcająca, dlatego sięgnęłam po tę pozycję. 

Pięć opowiadań o osobach, które miały znaczny wpływ na naszą historię. Między innymi  sir Tomasz More, Zygmunt August, Barbara Radziwiłłówna stają przed koniecznością  dokonania trudnego w ich życiu wyboru.  

Niestety sama autorka zgotowała sobie ten los- nie doczytałam książki do końca co bardzo rzadko mi się zdarza. Postanwiłam się nie katować. Gdyby książka była jakiegoś arabskiego autora, to winiłabym tłumacza za przekład. A w tej sytuacji mogę jedynie winić trudny, nieprzystępny język polskiej autorki lub siebie za niezrozumienie tekstu. Książka zwiera wiele myśli, sentencji łacińskich, ale nie przetłumaczonych, co jest bardzo denerwujące. Dialogi, przemyślenia, wspomnienia wymieszane jak groch z kapustą. Ciężko się zorientować  kto z kim rozmawia w danym momencie.

Chciałabym kiedyś zapoznać się z tematami poruszanymi  w tej książce- ale nie z tą autorką.

wtorek, 12 lutego 2008, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
2008/02/12 23:53:51
a propos Tomasza More: swietny serial ogladalam niedawno, o Henryku VIII, jednym z jego doradcow byl sir Tomasz More
serial pyszny, polecam!
www.sho.com/site/tudors/home.do
-
2008/02/13 07:53:11
Staram się oglądać ten serial. Leci teraz we wtorki na HBO
-
ayame-zaczytana
2008/02/14 23:19:12
E, a to szkoda, że się ciężko czyta. Po tytule zapowiada się interesująco.
-
2008/02/15 08:30:04
:)
-
Gość: Hermi, *.xdsl.centertel.pl
2011/08/23 19:38:19
dzięki za opis książki bo już o mały włos klinęłabym kup teraz na allegro ale naszczęście mnie od tego uchroniłaś! pozdrawiam :)

ps. jest fajny wciągający a zarazem zwięzły opis zycia Tomasza More w książce Pisma więzienne (połowę ksiażki stanowi opowieść o jego zyciu napisana przez jego zięcia bodajże). Tę książkę sobie poszukajcie bo warto przeczytać ją :) pozdrawiam wszystkich :)
-
jolad6
2011/08/24 14:20:52
Zastanawiam się czy po przeczytaniu wielu książek i filmów traktuj.ących o czasach Henryka VII I i tym samym T.Moruaa teraz inaczej podeszłabym do tej ksiązki. Ale chyba jednak nie- kojarzy mi sie ona z chaosem- ale oczywiście nie sugeruj się tylko moją opinią.
pozdrawiam