Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu- H.Samson

 

 

 Pierwszą częścią książki byłam zachwycona, ale miałam obawy czy druga będzie równie zabawna. Kiedy zobaczyłam na pierwszej stronie imię Ogra nie miałam wątpliwości, że to kontynuacja  Wojny żeńsko-męskiej i przeciwko światu”.

Nie ma takiej strony na której uśmiech nie ciśnie się na usta. Ale ta ksiązka ma też głębszy sens. Kobieta wolna realizuje się, robi karierę i pieniądze. Ślub doprowadza do tego, że mężczyzna próbuje podporządkować sobie kobietę, sprowadza ją do roli kury domowej. To co w kobiecie go pociągało przed ślubem teraz staje się nie do zaakceptowania. Małżeństwo doprowadza do tego, że kobieta traci swą tożsamość. Kobieta musi wybierać między pracą, a mężem. Kobiety są zdolne do wielu poświęceń, rezygnują z wielu rzeczy, aby zadowolić męża.  A chcą tak niewiele (a może zbyt wiele?): mieć męża i pozostać sobą.

 A mężczyźni?

Narzucają swój styl bycia, opowiadają antykobiece dowcipy, gadają tylko o sporcie, samochodach , polityce i nie dopuszczają nas do głosu. Kobiety to dla nich istoty niższego rzędu, służące do ozdoby i uprzyjemniania życia mężczyzny”.

„Mężczyźni ciągle chcą nas sobie podporządkować, zamiast zobaczyć w nas równoprawne istoty”.  Moim zdaniem do tego stwierdzenia bohaterki Barbary Patryckiej sprowadza się cały sens tej książki.

Jednym słowem: polecam

piątek, 08 lutego 2008, jolad6

Polecane wpisy

Komentarze
2008/02/08 19:00:29
skad ja to znam, uhm?
-
2008/02/11 07:47:39
z życia wzięte?
-
2008/02/11 14:42:38
w 100 procentach :)
-
2008/02/12 09:29:42
dzieki za info, chetnie sie po te pozycje, bo jeszcze dzis usmiech mi sie na usta cisnie, ironiczny oczywiscie jak wspomne jej poprzedniczke:)
-
2008/02/13 07:43:58
No jeśli podobała ci się pierwsza część to druga też na pewno cie nie zawiedzie.