Free Hit Counters
Pracoholizm - nie, Akoholizm - nie, Nikotynoholizm -nie, Seksoholizm - nie, Zakupoholizm - nie, Telefonoholizm - nie, KSIĄŻKOHOLIZM - yes, yes, yes !!!
Blog > Komentarze do wpisu

Potomkowie Clary-Francoise Bourdin

  

Za dużo według mnie odwołań do części pierwszej sagi. W ten sposób, kto rozpoczął czytanie sagi od drugiej części, to niewiele stracił, ponieważ najważniejsze wątki z części pierwszej są wielokrotnie przypominane. Nowe wątki jakie pojawiają się w części drugiej to: utonięcia małego Philippe a, śmierć Clary, rozwód Vincenta, jego nowy związek z Beatrice, powrót do byłej żony Magali, bójka między kuzynami  i trwałe okaleczenie Cyrila.

   W którymś momencie książka stała się nużąca. Ależ oni wszyscy są piękni, bogaci, wszystko im się udaje. No może mają problemy, ale tak łatwo je przezwyciężają. A życie tak naprawdę jest nieco brutalniejsze- nie tak łatwo godzą się zwaśnieni członkowie rodziny (zwłaszcza, gdy dochodzi do trwałego okaleczenia), nie tak często przez trzy pokolenia wiedzie się rodzinie finansowo, nie tak często przez trzy pokolenia większość członków rodziny wybiera drogę lekarza lub sędziego.

piątek, 04 stycznia 2008, jolad6

Polecane wpisy